EĞİTMENLERİMİZ

Özlem Derici Şengül
Spinn Eğitim Kurucu Ortağı

Meslek hayatına Globalsource Partners Türkiye’de Asistan Ekonomist olarak başlayan Özlem Derici Şengül, Erste Securities İstanbul ve Ata Yatırım’ın ardından, Deniz Yatırım Menkul Değerler’de Başekonomist olarak çalışmış; şu anda kendi girişimi olan Spinn Eğitim ve Danışmanlık şirketinde kurumsal şirketler ve STK’lara makroekonomik danışmanlık ile eğitim hizmetleri vermektedir. Şengül, aynı zamanda ulusal ekonomi kanallarının tümünde profesyonel yorumcu olarak yer almakta; BloombergHT televizyon kanalının Küresel Piyasalar programında her hafta Salı akşamları saat 22:00’da ve BloombergHT Radyo’da her hafta Çarşamba sabahları 07:00’deki İş Başı programında daimi konuk olarak yer almaktadır. Şu anda İstanbul Bilgi Universitesi Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Araştırma Direktörlüğü’nü de yürüten Şengül, Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans bölümlerinde öğretim üyeliği yapmaktadır. Özlem Derici Şengül, İstanbul Bilgi Universitesi İktisat bölümünü burslu olarak bitirmiş ve kendisinin aynı üniversiteden Finansal İktisat master derecesi bulunmaktadır.  


Emrah Ceylan
Yönetim Danışmanı
Platon Financial (London), CEO

Üniversite mezuniyeti sonrası Management Trainee-Yönetici Adayı programı ile başlayan kariyeinde Türkiye’nin en büyük üç bankasının ticari şubelerinde ve genel müdürlük departmanlarında kurumsal, ticari bankacılık ve şirket bankacılığı bölümlerinde en genç porftöy yöneticisi ünvanı ile şirketlerin finansman kaynaklarına ulaşılabilmesine yönelik her türlü bankacılık ürünlerini yönetip, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerine finansal işlemlerine yönelik hizmet verdi. Finans Yönetimi” anabilim dalında yüksek master, Girişimcilik alanında “MBA eğitimi”, “İşletme Yönetimi” anabilim dalında doktora sahibidir. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapan Emrah Ceylan KOSGEB’de akredite edilerek “Girişimcilik Eğitmeni” olarak yeni girişimcilere eğitim vermekte ve mentorluk yapmaktadır.  Pek çok dergide makaleleri yayınlana Ceylan ayrıca Ticari Mahkemelerde finans uzmanı olarak “bilirkişi” olarak görev yapmakta ve *Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Danışma Kurulu Üyesidir. Ceylan, çeşitli Televizyon programlarında konuk konuşmacı olarak davet edilmektedir.


Mehmet Taylan
A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı

Galatasaray lisesi ve İTÜ matematik mühendisliği mezunudur. Finans sektörüne araştırma analisti olarak başlamış, hazine ve portföy yönetimi, risk yönetimi ve kurumsal finansman alanlarında 20 yıllık finans sektörü tecrübesi vardır. İkisi serbest fon (Hedge Fund) olmak üzere 10 adet yatırım fonu kurmuştur. Meksa Portföy Genel Müdürlüğü görevinden sonra hali hazırda şu an A1 Capital Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Sadrettin Bağcı
Deniz Yatırım Kıdemli Bankacılık Analisti

O.D.T.Ü. Ekonomi Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Sadrettin Bağcı, iş hayatına 2000 yılında Ata Yatırım’da Asistan Ekonomist olarak başlamıştır. 2001 yılında finansal piyasalarda yaşanan dalgalanmanın ardından 2005 yılına kadar Bankacılık Sektörü Finansal Analistliğini de eş zamanlı olarak üstlenmiştir. 2005 yılından itibaren analistliğe odaklanan Sadrettin Bağcı  Finans Yatırım ve TEB Yatırım’da da çalıştıktan sonra iki yılı aşkın bir süredir Deniz Yatırım’da çalışmaktadır. Sektörde 17 yılın üzerinde tecrübesi bulunan Bağcı kurum içi eğitimler de vermektedir.


Üzeyir Doğan
Gedik Yatırım Araştırma Müdürü

Kırşehir doğumlu olup ilk ve ortaöğretimini burada, yükseköğrenimini ise Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Almanca İşletme Enformatiği’nde tamamladı. SPK İleri Düzey ve Türev Araçlar lisanslarına sahip. Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Finansal Piyasalar ve Yatırım Yönetimi Bilim Dalı’ndaki yüksek lisansı tez aşamasında devam ediyor. Daha önce farklı kurumlarda Vadeli İşlemler Uzmanı, Vadeli İşlemler Müdürü ve Araştırma Müdürü olarak görev yaptı. 2015 itibariyle Gedik Yatırım’a Yatırım Danışmanlığı ve Araştırma Müdürü olarak geçiş yaptı. 2008’den beri Para Dergisi’nde köşe yazarı olarak bulunuyor. Para Dergisi’nin yanında Şubat 2014’ten itibaren Çarşamba günleri Dünya Gazetesi’nde piyasalar hakkında uzman görüşünü yazıyor. Bugüne kadar ulusal çapta yayın yapan birçok TV, radyo, gazete, dergi ve internet sitesinde yorumları yer aldı. Finansal piyasalara ilişkin çok sayıda eğitim ve konferansa konuşmacı olarak katıldı.


Ercan Göçmen
Gedik Yatırım Eğitim Müdürü

1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Ercan Göçmen 1996 yılında OyakBank Sermaye Piyasaları Bölümünde Mali Analist olarak meslek hayatına başladı. 1998-2004 döneminde Oyak Portföy Yönetimi AŞ ve Kent Portföy Yönetimi AŞ’de portföy yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Deniz Yatırım Menkul Kıymetler AŞ’nde Stratejist olarak göreve başlayan Göçmen, 2015 yılından bu yana Deniz Yatırım’da Eğitim ve Gelişim Koordinasyon Müdürü olarak çalışmaktadır. 2005 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Bankacılık Sigortacılık Yüksek Okulunda misafir öğretim üyesi olarak ders veren Ercan Göçmen 2010 yılından bu yana Mülkiyeliler Vakfı ve TSPAKB’nin düzenlediği SPK Sınavlarına Hazırlık eğitimlerinde Finansal Piyasalar (Ulusal ve Uluslararası Piyasalar) eğitimi vermektedir.


Gizmen Nalbantlı
Gedik Yatırım Algoritmik İşlemler Müdür Yardımcısı

Meslek hayatına Deniz Yatırım’da başlayan Gizmen Nalbantlı, Işık Menkul Değerler Şirketinde Stratejist olarak çalışmıştır. Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünde tamamlamış olup Kadir Has Üniversitesi Finans Mühendisliği yüksek lisans mezunudur. SPK Düzey 3, SPK Türev Araçlar ve SPK Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme lisansları sahibidir. Dünya Gazetesi’nde köşe yazarlığı dışında Para, Ekonomist, Fortune ve Platin dergilerinde hisse senedi önerileri ve ekonomi yorumları yapmaktadır. Ayrıca Hürriyet, Sabah, Sözcü, Posta başta olmak üzere gazetelerde ekonomi, borsa, döviz ve emtialar ile ilgili görüşlerine yer verilmektedir. Hali hazırda Gedik Yatırım şirketinde Algoritmik İşlemler Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Sait YILMAZER
APRM, FRM

Profesyonel iş yaşantısına 2003 yılında Arkas Holding’de Dış Hesaplar Bölümünde başlayan Sait YILMAZER, T-Bank ve Tekstilbank’ın Piyasa Riski Bölümünlerinde çalışmış olup, 2015 yılından itibaren Anadolubank Piyasa Riskinden Sorumlu Birim Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF İngilizce İşletme bölümünde tamamlamıştır. Risk Yönetimi, Finans Mühendisliği, Türev Ürünler ile ilgili konularda 10’un üzerinde ulusal ve uluslararası bildiri sunumu ve makale yayını bulunmaktadır. Aynı zamanda Associate Professional Risk Manager (APRM), Financial Risk Manager (FRM), SPK Düzey 3 ve SPK Türev Araçlar sertifikalarına sahibidir.


S. Ayça Atalay

Meslek hayatına “Big Four” denetim şirketlerinden biri olan Deloitte ile başlayan Ayça Atalay, daha sonra Ata Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünde Direktör olarak çalışmıştır. Sermaye piyasalarında yaklaşık 18 yıllık deneyimi olan Ayça Atalay 60’dan fazla halka arz çalışmasına katılmış, tahvil ihraçları gerçekleştirmiş ve çok çeşitli sektörlerde birçok Şirket Birleşme ve Devralma işleminde alıcı veya satıcı tarafta danışmanlık vermiştir. Bunların arasında Netlog Lojistik’in 100 MTL’lik tahvil ihracında verilen danışmanlık; Akfen Altyapı Holding’in TASK projesi kapsamında EBRD’den elde etmiş oldukları finansmanı çerçevesinde verilen danışmanlık; TAB Gıda ve eko sistem şirketlerinin azınlık paylarının Cartesian Capital’a satışı sırasında verilen danışmanlık; Banvit hissedarlarına ait azınlık hisselerinin Abaar Capital’e satışında verilen danışmanlık; Erdemir özelleştirmesi sırasında Arcelor’a verilen danışmanlık; SEKA özelleştirmesi sırasında Özelleştirme İdaresine verilen danışmanlık gibi projeler sayılabilir. S. Ayça Atalay ODTU İşletme bölümünü şeref derecesi ile bitirmiş olup SPK Seviye III Lisansına sahiptir.


Serkan Yeşilyurt
Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Meslek hayatına 2006 yılında Ekin Ata Lojistik Türkiye’de Muhasebe ve Finans asistanı olarak başlayan Serkan Yeşilyurt, daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi’ne geçerek sırasıyla: Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda İşletme Bölümünde Asistanlık, Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme ve Uygulama Merkezinde Hibe Programları yöneticisi, Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi Koordinatörü ve Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Akademik olarak çalışmasının yanı sıra hibe programları kapsamında PCM eğitimleri, hibe başvuru danışmanlıkları ve proje yazımı ve denetimi konularında da çeşitli kurumlara danışmanlık hizmeti vermektedir. Şu anda Bahçeşehir Universitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde görev yapan Yeşilyurt, Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü burslu ve ikincilikle bitirmiş; aynı üniversiteden Sermaye Piyasaları ve Finans Master derecesine sahip ve Finans alanında da doktora tez sürecindedir. 


Emre ŞENEL
TEB Yatırım Teftiş Kurulu Başkanı

Meslek hayatına 2006 yılında araştırma uzmanı başlayan Emre ŞENEL, sektörde OYAK Yatırım Menkul Değerler ve TUSİAD bünyesinde görev yaptıktan sonra Müfettiş olarak T. Garanti Bankası ve Burgan Bank bünyesinde çalışmıştır. Ardından Erste Securities İstanbul bünyesinde İç Denetim Müdürü ve Ünlü Menkul İç Kontrol ve Uyum Müdürü olarak görev yapan Emre Şenel halen Alnus Portföy’de İç Kontrol Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kendisi Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu olup İstanbul Bilgi Üniversitesinden Uluslararası Finans alanında master derecesine sahiptir.


Lale Deliveli Alp
Avukat

Lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlayan Lale Deliveli 2002 yılında Chicago Üniversitesi’nde ekonomi, 2005 yılında ise Columbia Üniversitesi’nde hukuk bölümünü bitirerek New York barosuna kaydolmuştur. Amerika’da uluslararası bir hukuk bürosunda 5 yıl çalıştıktan sonra İstanbul’a dönen Deliveli, aynı zamanda İstanbul Barosuna da kayıtlıdır. 12 yıllık çalışma hayatında farklı alanlarda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası hukuk bürolarında çalıştıktan sonra özellikle şirketler hukuku, birleşmeler&devralmalar ve enerji alanında uzmanlaşan Lale Deliveli, ortağı Ali Sefa Türkmen’le 2015 yılında Deliveli Türkmen Avukatlık Ortaklığı’nı kurmuştur.


Manolya Balcı
Dr. Merger ve Dr. Fraud CEO

Yeditepe Üniversitesi işletme bölümü mezunu, CIA ve CFE belgesi sahibi Manolya Balcı yurt içi ve yurt dışında 10 senelik iş tecrübesinin ardından 2017 yılında denetim alanında faaliyet gösteren Dr. Fraud Audit & Advisory şirketini kurdu. Dr. Fraud 2019 yılında Dr.Merger markası ile yatırım bankacılığı alanında da hizmet vererek faaliyetlerine devam etmektedir.


Seray Kayacan
Sertifikalı Yoga Eğitmeni

1977 yılında Ankara’da doğan Seray Kayacan, 2004 yılından beri yoga, nefes ve meditasyon öğretileriyle ilgili hizmetler vermektedir. Bu yolculuğa İngiltere, Hindistan, Tayland ve Endonezya’da aldığı çeşitli eğitimler, inzivalar ve atölyelerle devam etmiştir. Hali hazırda kendi kurduğu stüdyosunda bu hizmetleri sürdürmektedir.


Gülşah Vatan
Sertifikalı Spor Eğitmeni

1981 yılında İzmir’de doğan Gülşah Vatan, ilk-orta-lise öğrenimini burada tamamlayıp Celal Bayar Üniversitesini bitirmiştir. İstanbul Okan Üniversitesi’nde Spor Fizyolojisi dalında master derecesi sahibidir.12 yıl Etiler Hillside Spor Kulübünde Yöneticilik ve spor eğitmenliği yaptıktan sonar hali hazırda 5 senedir sahibi olduğu Fitplus Fitness Studio adlı spor kulübünde eğitmenliğe devam etmektedir.


Bilge Buluş
Sertifikalı Mindfulness Eğitmeni

1975 Ankara doğumludur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü’nde eğitim gördükten sonra, çeşitli yapımlarda yönetmen ve yönetmen yardımcısı olarak görev aldı. Çocukluktan gelen farklı algı, ilgi ve hislerle meditasyona yöneldi. Transandantal Meditasyonla başlayan yolculuğu, Mindfulness pratikleriyle devam etti. Önce Venedik’te ardından da Londra’da eğitimlere katılarak, Richard Bartlett’in geliştirdiği Matrix Energetics oldu. MBSR eğitimini İspanya’da bulunan, İngiltere onaylı Mindful Academy ile tamamlayarak, Eğitici Eğitimi (Accredited Foundation MBSR TTR1) sertifikasyonunu aldı. Özellikle Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction) programında uzmanlaşmaya devam etmekte ve halen, bu doğrultuda İngiltere’de Mindfulness eğitmenleri tarafından kabul edilen  Doğru Uygulama Prensiplerini uygulamaya devam etmektedir. İstanbul içinde MBSR eğitimleri düzenlemekte ve grup eğitimlerine katılamayan kronik rahatsızlıkları bulunan bireylere, Bireysel Mindfulness Eğitimleri vermektedir.


Kübra Şıvgın

Meslek hayatına Prof Dr. Cevdet Yavuz hukuk bürosunda avukat olarak başlayan Kübra Şıvgın, daha sonra global bir hukuk bürosunun İstanbul ofisinde şirket birleşme devralmaları, enerji, telekomünikasyon ve rekabet hukuku gibi farklı alanlarda uzman avukat olarak devam etti. Buradaki çalışma hayatının akabinde Avea ve Türk Telekom hukuk birimlerinde müdür olarak telekomünikasyon hukuku alanındaki uzmanlığına şirket süreçlerine dair uzmanlık ve yönetim eğitimleri ile devam etti. Bu süreçte Şu anda serbest avukatlık yapan Kübra Şıvgın perakende ve finans sektörleri başta olmak üzere birçok sektördeki şirketlere rekabet hukuku eğitimleri de vermektedir.