EĞİTMENLERİMİZ

Özlem Derici Şengül
Spinn Eğitim Kurucu Ortağı

Meslek hayatına Globalsource Partners Türkiye'de Asistan Ekonomist olarak başlayan Özlem Derici Şengül, Erste Securities İstanbul ve Ata Yatırım'ın ardından, Deniz Yatırım Menkul Değerler'de Başekonomist olarak çalışmış; şu anda kendi girişimi olan Spinn Eğitim ve Danışmanlık şirketinde kurumsal şirketler ve STK’lara makroekonomik danışmanlık ile eğitim hizmetleri vermektedir. Şengül, aynı zamanda ulusal ekonomi kanallarının tümünde profesyonel yorumcu olarak yer almakta; BloombergHT televizyon kanalının Küresel Piyasalar programında her hafta Salı akşamları saat 22:00’da ve BloombergHT Radyo’da her hafta Çarşamba sabahları 07:00’deki İş Başı programında daimi konuk olarak yer almaktadır. Şu anda İstanbul Bilgi Universitesi Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Araştırma Direktörlüğü’nü de yürüten Şengül, Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans bölümlerinde öğretim üyeliği yapmaktadır. Özlem Derici Şengül, İstanbul Bilgi Universitesi İktisat bölümünü burslu olarak bitirmiş ve kendisinin aynı üniversiteden Finansal İktisat master derecesi bulunmaktadır.  


Mehmet Taylan
Meksa Portföy

Galatasaray Lisesi ve İTÜ Matematik Mühendisliği mezunudur. Finans sektörüne araştırma analisti olarak başlamış, hazine ve portföy yönetimi, risk yönetimi ve kurumsal finansman alanlarında 26 yıllık finans sektörü tecrübesi vardır. Serbest fon (Hedge Fund), Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Menkul Kıymet Yatırım fonu olmak üzere 20’nin üzerinde yatırım fonu kurmuştur. Oyak Yatırım Hazine ve Portföy Yönetimi Grup Müdürlüğü, Meksa Portföy Genel Müdürlüğü ve A1 Capital Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra hali hazırda şu an Meksa Portföy’de görevini yürütmektedir.


Sadrettin Bağcı
Garanti Portföy Hisse Senedi Analisti

O.D.T.Ü. Ekonomi Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Sadrettin Bağcı, iş hayatına 2000 yılında Ata Yatırım’da Asistan Ekonomist olarak başlamıştır. 2001 yılında finansal piyasalarda yaşanan dalgalanmanın ardından 2005 yılına kadar Bankacılık Sektörü Finansal Analistliğini de eş zamanlı olarak üstlenmiştir. 2005 yılından itibaren analistliğe odaklanan Sadrettin Bağcı Finans Yatırım, TEB Yatırım ve Deniz Yatırım'da çalıştıktan sonra hali hazırda Garanti Portföy’de Hisse Senedi Analistliği yapmaktadır. Sektörde 20 yılın üzerinde tecrübesi bulunan Bağcı kurum içi eğitimler de vermektedir.


Üzeyir Doğan
Philip Capital

Kırşehir doğumlu olup ilk ve ortaöğretimini burada, yükseköğrenimini ise Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Almanca İşletme Enformatiği’nde tamamladı. SPK İleri Düzey ve Türev Araçlar lisanslarına sahip. Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Finansal Piyasalar ve Yatırım Yönetimi Bilim Dalı’ndaki yüksek lisansı tez aşamasında devam ediyor. Daha önce farklı kurumlarda Vadeli İşlemler Uzmanı, Vadeli İşlemler Müdürü ve Araştırma Müdürü olarak görev yaptı. 2015 itibariyle Gedik Yatırım'a Yatırım Danışmanlığı ve Araştırma Müdürü olarak geçiş yaptı. 2008’den beri Para Dergisi’nde köşe yazarı olarak bulunuyor. Para Dergisi’nin yanında Şubat 2014’ten itibaren Çarşamba günleri Dünya Gazetesi’nde piyasalar hakkında uzman görüşünü yazıyor. Bugüne kadar ulusal çapta yayın yapan birçok TV, radyo, gazete, dergi ve internet sitesinde yorumları yer aldı. Finansal piyasalara ilişkin çok sayıda eğitim ve konferansa konuşmacı olarak katıldı.


Ercan Göçmen
Phillip Capital Eğitim Müdürü

1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Ercan Göçmen 1996 yılında OyakBank Sermaye Piyasaları Bölümünde Mali Analist olarak meslek hayatına başladı. 1998-2004 döneminde Oyak Portföy Yönetimi A.Ş. ve Kent Portföy Yönetimi A.Ş.’de portföy yöneticisi, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de Stratejist, yine aynı kurumda Eğitim ve Gelişim Koordinasyon Müdürü olarak çalıştıktan sonra hali hazırda Phillip Capital’de Eğitim Müdürü olarak görev almaktadır. 2005 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Bankacılık Sigortacılık Yüksek Okulunda misafir öğretim üyesi olarak ders veren Ercan Göçmen 2010 yılından bu yana Mülkiyeliler Vakfı ve TSPAKB’nin düzenlediği SPK Sınavlarına Hazırlık eğitimlerinde Finansal Piyasalar (Ulusal ve Uluslararası Piyasalar) eğitimi vermektedir.


Gizmen Nalbantlı
Gedik Yatırım Algoritmik İşlemler Müdür Yardımcısı

Meslek hayatına Deniz Yatırım’da başlayan Gizmen Nalbantlı, Işık Menkul Değerler Şirketinde Stratejist olarak çalışmıştır. Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünde tamamlamış olup Kadir Has Üniversitesi Finans Mühendisliği yüksek lisans mezunudur. SPK Düzey 3, SPK Türev Araçlar ve SPK Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme lisansları sahibidir. Dünya Gazetesi’nde köşe yazarlığı dışında Para, Ekonomist, Fortune ve Platin dergilerinde hisse senedi önerileri ve ekonomi yorumları yapmaktadır. Ayrıca Hürriyet, Sabah, Sözcü, Posta başta olmak üzere gazetelerde ekonomi, borsa, döviz ve emtialar ile ilgili görüşlerine yer verilmektedir. Hali hazırda Gedik Yatırım şirketinde Algoritmik İşlemler Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Sait YILMAZER
APRM, FRM

Profesyonel iş yaşantısına 2003 yılında Arkas Holding’de Dış Hesaplar Bölümünde başlayan Sait YILMAZER, T-Bank ve Tekstilbank’ın Piyasa Riski Bölümünlerinde çalışmış olup, 2015 yılından itibaren Anadolubank Piyasa Riskinden Sorumlu Birim Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF İngilizce İşletme bölümünde tamamlamıştır. Risk Yönetimi, Finans Mühendisliği, Türev Ürünler ile ilgili konularda 10’un üzerinde ulusal ve uluslararası bildiri sunumu ve makale yayını bulunmaktadır. Aynı zamanda Associate Professional Risk Manager (APRM), Financial Risk Manager (FRM), SPK Düzey 3 ve SPK Türev Araçlar sertifikalarına sahibidir.


Serkan Yeşilyurt
Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Meslek hayatına 2006 yılında Ekin Ata Lojistik Türkiye'de Muhasebe ve Finans asistanı olarak başlayan Serkan Yeşilyurt, daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi’ne geçerek sırasıyla: Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda İşletme Bölümünde Asistanlık, Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme ve Uygulama Merkezinde Hibe Programları yöneticisi, Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi Koordinatörü ve Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Akademik olarak çalışmasının yanı sıra hibe programları kapsamında PCM eğitimleri, hibe başvuru danışmanlıkları ve proje yazımı ve denetimi konularında da çeşitli kurumlara danışmanlık hizmeti vermektedir. Şu anda Bahçeşehir Universitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde görev yapan Yeşilyurt, Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü burslu ve ikincilikle bitirmiş; aynı üniversiteden Sermaye Piyasaları ve Finans Master derecesine sahip ve Finans alanında da doktora tez sürecindedir. 


Emre ŞENEL
Dinamik Menkul Değerler

Meslek hayatına 2006 yılında araştırma uzmanı başlayan Emre ŞENEL, sektörde OYAK Yatırım Menkul Değerler ve TUSİAD bünyesinde görev yaptıktan sonra Müfettiş olarak T. Garanti Bankası ve Burgan Bank bünyesinde çalışmıştır. Ardından Erste Securities İstanbul bünyesinde İç Denetim Müdürü, Ünlü Menkul’de İç Kontrol ve Uyum Müdürü, Alnus Portföy’de İç Kontrol Müdürü olarak görev yaptıktan sonra hali hazırda TEB Yatırım Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kendisi Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu olup İstanbul Bilgi Üniversitesinden Uluslararası Finans alanında master derecesine sahiptir.


Lale Deliveli Alp
Avukat

Lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlayan Lale Deliveli 2002 yılında Chicago Üniversitesi’nde ekonomi, 2005 yılında ise Columbia Üniversitesi’nde hukuk bölümünü bitirerek New York barosuna kaydolmuştur. Amerika’da uluslararası bir hukuk bürosunda 5 yıl çalıştıktan sonra İstanbul’a dönen Deliveli, aynı zamanda İstanbul Barosuna da kayıtlıdır. 12 yıllık çalışma hayatında farklı alanlarda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası hukuk bürolarında çalıştıktan sonra özellikle şirketler hukuku, birleşmeler&devralmalar ve enerji alanında uzmanlaşan Lale Deliveli, ortağı Ali Sefa Türkmen’le 2015 yılında Deliveli Türkmen Avukatlık Ortaklığı’nı kurmuştur.


Seray Kayacan
Sertifikalı Yoga Eğitmeni

1977 yılında Ankara’da doğan Seray Kayacan, 2004 yılından beri yoga, nefes ve meditasyon öğretileriyle ilgili hizmetler vermektedir. Bu yolculuğa İngiltere, Hindistan, Tayland ve Endonezya’da aldığı çeşitli eğitimler, inzivalar ve atölyelerle devam etmiştir. Hali hazırda kendi kurduğu stüdyosunda bu hizmetleri sürdürmektedir.


Gülşah Vatan
Sertifikalı Spor Eğitmeni

1981 yılında İzmir’de doğan Gülşah Vatan, ilk-orta-lise öğrenimini burada tamamlayıp Celal Bayar Üniversitesini bitirmiştir. İstanbul Okan Üniversitesi’nde Spor Fizyolojisi dalında master derecesi sahibidir.12 yıl Etiler Hillside Spor Kulübünde Yöneticilik ve spor eğitmenliği yaptıktan sonar hali hazırda 5 senedir sahibi olduğu Fitplus Fitness Studio adlı spor kulübünde eğitmenliğe devam etmektedir.


Bilge Buluş
Sertifikalı Mindfulness Eğitmeni

1975 Ankara doğumludur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü’nde eğitim gördükten sonra, çeşitli yapımlarda yönetmen ve yönetmen yardımcısı olarak görev aldı. Çocukluktan gelen farklı algı, ilgi ve hislerle meditasyona yöneldi. Transandantal Meditasyonla başlayan yolculuğu, Mindfulness pratikleriyle devam etti. Önce Venedik’te ardından da Londra’da eğitimlere katılarak, Richard Bartlett’in geliştirdiği Matrix Energetics oldu. MBSR eğitimini İspanya’da bulunan, İngiltere onaylı Mindful Academy ile tamamlayarak, Eğitici Eğitimi (Accredited Foundation MBSR TTR1) sertifikasyonunu aldı. Özellikle Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction) programında uzmanlaşmaya devam etmekte ve halen, bu doğrultuda İngiltere’de Mindfulness eğitmenleri tarafından kabul edilen  Doğru Uygulama Prensiplerini uygulamaya devam etmektedir. İstanbul içinde MBSR eğitimleri düzenlemekte ve grup eğitimlerine katılamayan kronik rahatsızlıkları bulunan bireylere, Bireysel Mindfulness Eğitimleri vermektedir.


Kübra Şıvgın
Şıvgın Hukuk Bürosu, Avukat

Meslek hayatına Prof Dr. Cevdet Yavuz hukuk bürosunda avukat olarak başlayan Kübra Şıvgın, daha sonra global bir hukuk bürosunun İstanbul ofisinde şirket birleşme devralmaları, enerji, telekomünikasyon ve rekabet hukuku gibi farklı alanlarda uzman avukat olarak devam etti. Buradaki çalışma hayatının akabinde Avea ve Türk Telekom hukuk birimlerinde müdür olarak telekomünikasyon hukuku alanındaki uzmanlığına şirket süreçlerine dair uzmanlık ve yönetim eğitimleri ile devam etti. Bu süreçte Şu anda serbest avukatlık yapan Kübra Şıvgın perakende ve finans sektörleri başta olmak üzere birçok sektördeki şirketlere rekabet hukuku eğitimleri de vermektedir.


Akın Aytekin
Davranışsal Ekonomi Eğitmeni

Akın Aytekin lise eğitimini Norveç'te bulunan United World College isimli uluslararası bir okulda tam burslu olarak ekonomi ve sosyal bilimler ağırlıklı olarak konular üzerine tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri'nin Missouri eyaletine gitti. Burada Wesminster College isimli özel bir üniversitede 4 yıl tam burslu olarak eğitim gören Aytekin, ekonomi ve siyasal bilimler bölümlerini bitirdi. Lise ve üniversite yıllarından başlamak üzere Adam Smith gibi ekonomi teorisinin temellerini atan düşünürlerin insan doğasına yönelik düşüncelerini, çalışmalarını inceledi.

Türkiye'ye 2010 yılında dönen Aytekin o dönemden itibaren Bloomberg HT, The Wall Street Journal ve Reuters gibi medya kuruluşlarında ekonomi ve finans ağırlıklı gazetecilik yaparak son yıllarında davranışsal bilim odaklı çalışmalara yönlendi. Türkiye ve yurt dışından birçok akademisyenle alan hakkında röportajlar yapan Aytekin, piyasayı yakından izleyen finansçılarla da kadın ve erkekler arasındaki finansal davranış farklılıkları, gündelik hayatın içinden davranışsal ekonomi örnekleri, Türk yatırımcıların bankacılık endeksine yatırım yapma fobisi, popüler kültürden davranışsal ekonomi örnekleri gibi farklı alanlara odaklandı.

Daha önce Norveç, ABD ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde yaşayan Aytekin, çalışmalarına İstanbul'da devam ediyor.


Bülent Küçük
Mali Analist ve İç Denetim Uzmanı

Ankara Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonometri bölümünden 1989 yılında mezun olan Bülent Küçük, iş hayatına Yapı ve Kredi Bankasında mali analist olarak başlamıştır. 2000’li yılların başlarında finans sektöründen üretim sektörüne geçerek, üretim planlaması ve iç denetim konularında uzmanlaşmıştır. Uzun yıllar İç Denetim Uzmanı olarak görev yaparak, 2015 yılında savunma sanayi sektöründe finansman müdürü görevini üstlenmiştir. Halen çeşitli firmalara iç denetim konusunda danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.


Murat İman
Portföy Yöneticisi ve Kıdemli Teknik Analist

Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üni İşletme mezunudur. İş hayatına 1994 yılında Ata Yatırım A.Ş Portföy Yönetimi departmanında başlayıp daha sonra Yapı Kredi Portföy’de Türkiye’nin ilk emeklilik fonlarının kuruluşu ve yönetiminde çalışmıştır. Profesyonel finans hayatının yanı sıra Marmara Üni ve Nişantaşı Üni’de özel eğitim ve master sınıflarında ders vermiştir. 2015 yılından beri şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Portföy yönetimi ve teknik analiz haricinde son 4 yıldır kripto piyasalarında deneyim kazanmaya devam etmektedir.